Spotkanie Opłatkowe A.D. 2014

„Dla nas stał się człowiekiem”

18 grudnia 2014 roku w naszym gimnazjum uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się na spotkaniu opłatkowym, poprzedzonym montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Mariny Winogradowej. Piękne polskie kolędy w wykonaniu instrumentalnym i wokalnym, przeplatane poezją o tematyce bożonarodzeniowej wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.  Szczere życzenia od Samorządu Uczniowskiemu, Rady Rodziców i pani Dyrektor popłynęły do zgromadzonych w czytelni uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Zgodnie z polską tradycją został odczytany fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Dzieciątka Jezus, a następnie nauczyciele, rodzice i uczniowie przełamali się opłatkiem.
Boże Narodzenie jest jednym z największych świąt. Bóg chciał być tak bardzo człowiekiem, że nawet stał się niemowlęciem, które przez dziewięć miesięcy przebywało w łonie matki. Bóg jest tak wielki, że nie ogarnie Go cały wszechświat, i tak wielki, że może być bezbronny jak dziecko za panowania Heroda.
Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas. Bóg stał się człowiekiem, zapłakał ludzkimi łzami, otworzył przed nami swoje ludzkie serce.

Skip to content