VII Festiwal Kolęd I Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”

1 lutego 2015 r. (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63 odbył się Koncert Laureatów VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”
W tegorocznym VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe serce Mazowsza” wzięło udział 150 podmiotów wykonawczych reprezentujących ponad 50 miejscowości województwa mazowieckiego (ponad 1100 uczestników)
Jury w składzie:
Izabella Jaszczułt-Kraszewska, Barbara Żarnowiecka, ks. prof. Michał Roman Szulik, prof. Krzysztof Kusiel-Moroz (przewodniczący) po wysłuchaniu w dniu 16 stycznia 2015 r. 69 laureatów przesłuchań konkursowych z Warszawy, Węgrowa, Góry Kalwarii, Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Zegrza, Garwolina, Siedlec, Kałuszyna, Mrozów wyróżniło i nagrodziło wielu uzdolnionych wykonawców.
Nasze gimnazjum w przesłuchaniach I stopnia (powiatowych) reprezentowali wykonawcy:
• CHÓR PG 1 w składzie: Aleksandra Fiuk, Anita Ozdoba, Kordecka Katarzyna, Natalia Szczepańska, Natalia Skorupka, Mikaela Layer, Wiktoria Turska, Patrycja Bajena, Aleksandra Wysokińska, Paulina Radzikowska, Julia Wnuk, Wiktoria Zdunek, Kalicka Dominika, Natalia Lichaczewska, Gabriela Sawicka, Izabela Kałużyńska, Magdalena Kałużyńska, Anna Chilczuk, Gabriela Sowa, Monika Mirosław, Kamila Dmowska i Klaudia Walerowska.
• Weronika Czapska, Jakub Uziębło
• Patrycja Łukaszuk
• Olga Ślepowrońska
Do dalszego etapu (wojewódzkiego) przeszli:
• Weronika Czapska, Jakub Uziębło
• Patrycja Łukaszuk
• Olga Ślepowrońska
Ostateczne zwycięstwo odniosła Olga Ślepowrońska z zespołem muzycznym zajmując II miejsce w województwie oraz Jakub Uziębło, który otrzymał nagrodę specjalną dla wyróżniającego się akompaniatora.
Wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content