Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

zdjęcie ze strony siedlce.pl

W Siedlcach od nowego roku szkolnego rozpocznie działalność Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W projekcie weźmie udział pięć szkół: Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowe nr 7, 11 i 12, a także Szkoła Podstawowa w Skórcu.
W poniedziałek, 23 lutego Waldemar Wspaniały, szef programu S.O.S. i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podpisali akt inaugurujący działalność siedleckiej Akademii S.O.S. W spotkaniu udział wzięli także dyrektorzy placówek, w których będzie prowadzone szkolenie młodych siatkarzy oraz działacze siedleckiego Klubu Przyjaciół Siatkówki.
Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.) to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Od 2012 roku ośrodki zlokalizowane przy szkołach skupiają młodzież trenującą wedle nowatorskich i zunifikowanych metod, w Siedlcach taki ośrodek funkcjonuje przy Publicznym Gimnazjum nr 1. Obecnie kończy się pierwszy, trzyletni okres działania Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Były selekcjoner reprezentacji Polski przekazał prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu unikalny album ze zdjęciami z ubiegłorocznych siatkarskich mistrzostw świata.
Na zakończenie uroczystości parafowano akt inauguracyjny przez dyrektorów siedleckich szkół, które przystąpiły do Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Skip to content