Muchawka – III Rzeką Roku 2014

W ramach współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym – Koło Podlasie w Siedlcach uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Czy znamy naszą rzekę i historię Siedlec z nią związaną?”. Konferencji, która odbyła się 24 lutego 2015 r. w auli przy Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach, towarzyszyło otwarcie wystawy „Plenery Muchawki i Zalewu w fotografii Krzysztofa Suchożebrskiego”. W trakcie spotkania zaprezentowany został film ukazujący piękno tej niewielkiej rzeki płynącej nieopodal Siedlec . Wspomnienia z dzieciństwa nad Muchawką i wiersze o pięknie przyrody przedstawiła siedlecka poetka – pani Urszula Tom. Historię Muchawki na przestrzeni lat zaprezentowali siedleccy regionaliści – dr Rafał Dmowski i pan Tomasz Nasiłowski.
Młodzież uczestniczyła w konferencji pod opieką pani Elżbiety Śladowskiej i pani Urszuli Borkowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content