V Siedlecka Gospeliada

18 marca 2015r., w Sali Widowiskowej ‘Podlasie’ odbył się finałowy koncert jubileuszowego V Siedleckiego Konkursu Piosenki Gospel w języku angielskim. Wydarzenie to, jak co roku, zostało zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum im. KEN w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa. Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Siedlce p. Wojciech Kudelski.
Zaprezentowane utwory były na bardzo wysokim poziomie, zarówno wokalnym jak również językowym, i jury konkursowe miało niemały kłopot w wyłonieniu zwycięzców.
Nowością w tym roku był udział uczniów ze szkół podstawowych, którzy wspaniale zaprezentowali na scenie swoje talenty i umiejętności.

Wśród najmłodszych wykonawców najwyższe uznanie jury zdobył mini zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach, II miejsce wyśpiewała Zuzanna Michalak z ZS nr 1 w Łosicach, a wyróżnienie trafiło do rąk Justyny Kresowskiej z S.P.nr 12 w Siedlcach.
W kategorii najlepszy zespół bezkonkurencyjny okazał się „The Łajzy’s” z I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. Członkowie zespołu zachwycili jury i publiczność oryginalnym wykonaniem „Oh happy day”, swoją spontanicznością oraz wyglądem scenicznym.
Pośród solistów, w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rywalizacja była największa. Dlatego jury postanowiło przyznać miejsca i nagrody ex aequo:
I miejsce – Agnieszka Skup (PG nr 3) i Dominik Bobryk (I  LO w Siedlcach),
II miejsce – Gabriela Kardacz (I LO) i Bartłomiej Januszewski (II LO w Siedlcach),
III miejsce – Weronika Czapska (PG nr 1) i Aleksandra Rak (PG nr 2).
Specjalną nagrodę jury otrzymał Jakub Uziębło z Publicznego Gimnazjum nr 1 za porywający akompaniament na fortepianie.
W imieniu organizatorów, dziękujmy wszystkim za wspaniałą pracę, zaangażowanie i niezwykły koncert. Z nadzieją do usłyszenia za rok…

Aneta Miler
Weronika Paczuska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content