Nasi uczniowie na Forum „Edukacja Globalna Oczami Młodych” w Warszawie

W dniu 27 marca 2015 roku w Centrum Konferencyjnym „Nowe Horyzonty” w Warszawie odbyło się Forum „Edukacja Globalna Oczami Młodych” oraz podsumowanie międzynarodowego konkursu VIDEO CHALLANGE – GLOBALNIE SOLIDARNIE. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział ponad 80 uczestników z całej Polski (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) i pięcioro uczniów z naszego gimnazjum, szczególnie zaangażowanych w projekt Makutano Junction. Wyróżnienie za video projekt „Prawa Człowieka – żyjmy wolnością” otrzymała Paulina Kita z kl. 2b.
Podczas forum odbywały się  warsztaty bazujące na serialu edukacyjnym Makutano Junction wraz nagrywaniem filmików, spotkanie z interesującymi osobami pochodzącymi z krajów Afryki oraz ekscytująca videokonferencja z nauczycielami i uczniami z Kenii. Całe wydarzenie zakończył Makutano Junction Flashmob w spontanicznym wykonaniu wszystkich uczestników. Akcja zostanie nagrana na video i zamieszczona na stronie projektu, o czym poinformuję.

Podziękowania i serdeczne gratulacje dla Pauliny, obu Wiktorii, Moniki oraz Kamila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content