5 rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia mija 5 lat od tragicznej katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku.  Do wydarzenia tego doszło dokładnie w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41.  Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii lotnictwa polskiego i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Sił Powietrznych RP.

katsmol
ze strony siedlce.pl

Punktualnie o godz. 8.41 w piątek, 10 kwietnia w Siedlcach włączono syreny alarmowe. Wcześniej, w intencji 96 osób tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej odprawiona została Msza św., a pod repliką tablicy smoleńskiej odbył się apel pamięci. Odczytano nazwiska wszystkich ofiar oraz złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W uroczystości udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym oraz dyrektor szkoły p. Magdalena Olszewska-Silna oraz p. Małgorzata Woźnica i p. Elwira Markowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content