Dar dobroci dla Madagaskaru

W grudniu 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wolontariatu p. Bogumiłą Panufnik, p. Agnieszką Karpińską i koła misyjnego p. Mariną Winogradową przygotowali paczkę z darami dla podopiecznych z Madagaskaru. Waga była ograniczona do 20kg, więc staraliśmy się spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
W przesyłce znalazła się letnia odzież, przybory szkolne, takie jak długopisy, ołówki, zeszyty i plecak. Załączyliśmy zdjęcia i napisane przez nas listy oraz obrazki i różańce dla każdego dziecka.
Już wcześniej została także przelana kwota w wysokości 780zł zebrana w wyniku zbiórki makulatury, ofiar pieniężnych rodziców, nauczycieli i nie tylko. Pieniądze przeznaczone były na opłacenie nauki Dusi, Janka i Marysi w latach 2014/2015 i  2015/2016.
Tuż po świętach Wielkanocy otrzymaliśmy maila z odpowiedzią od o. Dariusza Maruta z Madagaskaru w sprawie paczki: „Dzieci były pod niesamowitym wrażeniem i pełne radości ciesząc się ze wszystkich otrzymanych prezentów. Zdjęcia oglądały z wielkim zainteresowaniem, a tłumaczenia listu słuchały w skupieniu.”
Nasi podopieczni wraz z o. Dariuszem przesyłają wszystkim dobroczyńcom serdeczne „Bóg zapłać” i obiecują modlitwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content