„Żyjmy zdrowo na sportowo”

Dzień 14 kwietnia 2015r.  na długo pozostanie w pamięci uczniów klas szóstych ze Szkół Podstawowych nr 11 i nr 7. We wtorek odbył się w naszej szkole finał projektu pod nazwą „Żyjmy zdrowo na sportowo”. W murach naszej szkoły szóstoklasiści zostali przywitani serdecznie przez Panią Dyrektor Magdalenę Olszewską – Silną, nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów gimnazjum.
Po części oficjalnej uczniowie szkół podstawowych dowiedzieli się, że nasza szkoła, pomimo że nie jest szkołą typowo sportową posiada dobrze wyposażoną bazę sportową w postaci wielofunkcyjnego boiska, sali gimnastycznej i sali baletowej. Położenie naszej szkoły umożliwia nam korzystanie z Parku Wodnego, lodowiska, stadionu lekkoatletycznego, hali sportowej OSIR. Ponadto w naszym gimnazjum tworzone są corocznie klasy sportowe o profilu siatkówki chłopców i koszykówki dziewcząt.
Następnie uczniowie szkół podstawowych mogli obejrzeć prezentację wszystkich sekcji sportowych działających w naszej szkole. Do różnych podkładów muzycznych zaprezentowały się sekcje: koszykówka dziewcząt, koszykówka chłopców, siatkówka chłopców, siatkówka dziewcząt, piłka ręczna, piłka nożna, unihokej dziewcząt i chłopców oraz cheerleaders. Oglądając ten krótki pokaz szóstoklasiści  mogli się przekonać, że w naszej szkole istnieje bardzo dużo możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu, gdzie każdy może rozwinąć swoje pasje i doskonalić umiejętności.
Kolejnym punktem programu były konkurencje sportowe w formie zabawowej do których zaprosiliśmy naszych gości. Uczniowie bawili się wspaniale, rywalizując w 6-ciu konkurencjach. Na zakończenie zmagań szóstoklasiści wzięli udział w quizie sportowym sprawdzającym ogólną wiedzę sportową. Po podliczeniu punktów, zwycięskie klasy zaprosiliśmy na podium a Pani Dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki.
Spotkanie umiliły również występy:
– piosenka „Jak dobrze wstać skoro świt” w wykonaniu Patrycji Łukaszuk z kl.3e i Weroniki Czapskiej z kl. 2a
– pokaz umiejętności akrobatycznych Janusza Zdaniewicza z kl. 3e oraz Adriana Cetnara, którzy są aktualnymi vice mistrzami świata w mało znanej dyscyplinie jaką są mieszane sztuki walk ulicznych
– występ Piotra Lipińskiego z układem tańca hip-hop.
Na zakończenie zaprosiliśmy  wszystkich do wspólnego tańca „Zumba dance”, który poprowadziła trenerka cheerleaders pani Agnieszka Tomczyk – Gajewska.
Szkoda, że to co wspaniałe szybko się kończy. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w Publicznym Gimnazjum nr1 pozostawił w pamięci szóstoklasistów znaczący ślad a we wrześniu, jako uczniowie naszej szkoły, będą nadal doświadczać, przeżywać i rozwijać swoje zainteresowania pod kierunkiem naszych nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content