Dzień Europy 2015

8 maja w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Europy, który obchodzony jest w krajach Unii Europejskiej 9 maja. Tego właśnie dnia w Paryżu w 1950 r.  minister spraw zagranicznych Francji Robert Schuman odczytał przedstawicielom prasy międzynarodowej deklarację, nawołującą Francję, Niemcy i inne państwa europejskie do stworzenie ponadnarodowej instytucji europejskiej, odpowiedzialnej za zarządzanie przemysłem stalowo-węglowym – sektorem, który w ówczesnym czasie stanowił podstawę potęgi militarnej. To właśnie dlatego, podczas mediolańskiego szczytu przywódców UE w 1985 r., zdecydowano obchodzić 9 maja jako Dzień Europy.
Z tej okazji klasy drugie przygotowały projekt „Kuchnie krajów europejskich”. Cieszy nas, że wszyscy uczniowie bardzo ambitnie przystąpili do realizacji zadań przydzielonych przez organizatorów imprezy. Każda klasa zasłużyła na wyróżnienie:
klasa 2a – za przepiękną dekorację i bardzo dokładne przedstawienie tematu,
klasa 2b – za wspaniałe słodkości, oryginalną potrawę z ciasta filo i wyśmienite greckie sałatki,
klasa 2c – za wyjątkowo estetyczną prezentację przypraw kuchni włoskiej oraz pyszne czekoladowe ciasta,
klasa 2d – za pięknie udekorowany stolik i zajmującą opowieść o  kuchni czeskiej w profesjonalnym wykonaniu Oli Wysokińskiej,
klasa 2e – za bogactwo produktów,  śliczne stroje występujących dziewcząt, ciekawy konkurs i wspaniały chleb ze smalcem przygotowany przy pomocy babci Bartka Duka,
klasa 2f – za wdzięczne przebranie prowadzącej prezentację i smaczny niemiecki bigos.
Imprezę prowadziły przedstawicielki Klubu Europejskiego „Euromater”- Olga Cielemęcka i Martyna Skultecka z klasy 3g.
Dziękujemy za pomoc wychowawcom klas drugich.

Uroczystość przygotował Klub Europejski pod opieką p. Małgorzaty Woźnicy, p. Agnieszki Karpińskiej i p. Katarzyny Manuszewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content