Nasza uczennica laureatką konkursu polonistycznego

Dominika Jońska z klasy 2a została laureatką konkursu polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
18 maja w auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste zakończenie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2014/2015. Było to wielkie święto uczniów, dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców. Gospodarzem uroczystości był pan Jarosław Zaroń – dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a swoją obecnością uświetniła ją pani Katarzyna Góralska – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, która wręczyła Dominice i innym uzdolnionym gimnazjalistom zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursu przedmiotowego
Po części oficjalnej wystąpił pan Radek Brzóska, dziennikarz popularnonaukowy, prowadzący autorski program ,,Jak to działa?” na antenie TVP1 i Discovery Science. Przedstawił on prezentację pt. ,,Małe jest wielkie”.
Udział w tej ceremonii był wielkim przeżyciem dla Dominiki, jej rodziców i nauczycielki języka polskiego, pani Małgorzaty Jaroszczyk.
Mamy nadzieję, że sukces koleżanki zachęci innych uczniów do próbowania swoich sił w konkursach organizowanych w przyszłym roku szkolnym.
Dominice gratulujemy i dziękujemy, że w ostatnim, wojewódzkim , etapie konkursu polonistycznego jako jedyna reprezentowała nie tylko nasze gimnazjum ale też miasto Siedlce i cały region siedlecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content