Ksiądz Jan od biedronki

Nie bądź pewny, że czas masz, bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
ksiądz Jan Twardowski

1 czerwca 2015 roku minęła 100. rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego. Siedlecka Grupa Literacka Witraż, uczniowie i nauczyciele upamiętnili to wydarzenie poetyckim spotkaniem przy siedleckiej fontannie. Z nagrań archiwalnych mogliśmy posłuchać pięknej interpretacji wierszy księdza Jana w wykonaniu śp. Andrzeja Meżeryckiego – długoletniego dyrektora CKiS w Siedlcach, założyciela Teatru Es.
W wieczorze poetyckim Nie raz mali poeci dobrej sprawie służą… udział wzięła młodzież z naszej szkoły. Wiersze i prozę poety recytowali: Katarzyna Kordecka 2a, Aleksandra Fiuk 3a, Jakub Wielogórski 3a. Nastrój wieczoru podkreślały liryczne utwory wykonane przez solistkę, Olgę Ślepowrońską 3a, przy akompaniamencie Grupy Piosenki Poetyckiej Macieja Turkowskiego.
Był księdzem z powołania, ale w jednym z wierszy przejmująco wyznał:
„własnego kapłaństwa się boję
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam
i przed kapłaństwem klękam”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content