British Culture in Action – pobyt edukacyjny w Szkocji

W dniach 11 – 16 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka do Szkocji.  W wycieczce uczestniczyło 12 uczniów z PG1 oraz 2 uczniów z PG3. Celem wycieczki było poznanie dwóch najważniejszych miast Szkocji – Glasgow i Edynburga oraz ich głównych atrakcji turystycznych. W czasie naszej wyprawy odwiedziliśmy najciekawsze zakątki Glasgow, a następnie udaliśmy się do stolicy Szkocji – Edynburga.
Podczas naszych codziennych wypraw zwiedziliśmy między innymi  położony na wygasłym wulkanie zamek – Edinburgh Castle, ze wzgórza Calton Hill podziwialiśmy oficjalną siedzibę Królowej Elżbiety II – Holyrood Palace, budynek Parlamentu Szkocji, piękną katedrę St Giles położoną w centrum starego miasta na głównej ulicy – the Royal Mile. Poznaliśmy  także mroczną historię Edynburga w lochach Edinburgh Dungeons, jak również spacerowaliśmy brzegiem rzeki Leith prowadzącej do dzielnicy Dean Village.  Codziennie towarzyszył nam nasz doświadczony przewodnik – George Shanks, który bardzo ciekawie opowiadał nam o historii, kulturze i zwyczajach panujących w tym pięknym kraju.
Nasi uczniowie wzięli również udział w 2 warsztatach zorganizowanych przez Jean Morrison, doświadczoną organizatorkę pobytów edukacyjnych w Szkocji, która była drugim anglojęzycznym opiekunem naszej grupy.  W trakcie tych zajęć uczniowie mieli okazję opowiedzieć Jean  o naszym kraju, porównać go ze Szkocją, podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu jednocześnie próbując wyśmienitych wypieków Jean (scones), która przygotowała je specjalnie dla nas.
Na koniec naszego wyjazdu zdobyliśmy Arthur’s Seat – wzgórze znajdujące się na obrzeżach miasta, skąd mogliśmy podziwiać wspaniały widok na cały Edynburg.
W trakcie wycieczki uczniowie stale doskonalili znajomość języka angielskiego. Mieszkając u rodzin angielskich mieli okazję zetknąć się z codziennym językiem i realiami życia Brytyjczyków. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i chęci do dalszego poznawania tego pięknego kraju.
Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć.
Korzystając z okazji pragniemy podziękować organizacji „NaukaBezGranic – Europejski Program Edukacyjny” za przygotowanie naszego pobytu w Szkocji.

Opiekunowie: Małgorzata Ponikowska, Monika Walęcka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content