Nasze gimnazjum przystąpiło do programu edukacyjnego Izby Architektów RP „Kształtowanie przestrzeni” objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji Narodowej.
W ramach programu ogłoszony był konkurs, którego tematem było zaprojektowanie „Miejsca spotkań – dzieci, młodzież, dorośli, osoby w podeszłym wieku – razem i osobno”.
Do konkursu przystąpiły 23 zespoły z całej Polski. Nasze gimnazjum zdobyło nagrodę główną – kwotę pieniężną w wysokości 5000 PLN.
Gala finałowa odbyła się 24 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w sali im. Rudniewa na IV piętrze.
Patronat honorowy nad uroczystością Gali Wręczenia Nagród objęła Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent Miasta St. Warszawy
Partnerem Izby Architektów RP i fundatorem nagród w konkursie była polska firma FAKRO z Nowego Sącza.
Skład zwycięskiego zespołu:
Biardzki Kamil kl. 3g
Jońska Katarzyna kl. 2e
Kita Paulina – główny informatyk kl. 2f
Mirosław Monika kl. 1b
Skup Mateusz kl. 2f
Somla Natalia kl.2e
Zboina Kamila kl. 2a

Tubasiedlec.pl też o tym pisze (przeczytaj)