Rok szkolny 2015/2016 otwarty!

„Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…”

Te słowa stały się mottem  uroczystości z okazji  rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. O godzinie 8.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika została odprawiona msza święta w intencji społeczności naszego gimnazjum. O godzinie 9.30 uczniowie  klas pierwszych zostali uroczyście powitani przez dyrekcję szkoły i starszych kolegów. Podczas uroczystej akademii uczczona została 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Delegacja uczniów z kl. 3a udała się na ulicę Bolesława Prusa, gdzie w czasie wojny mieściła się siedziba gestapo. Tam złożona została wiązanka kwiatów i zapłonął symboliczny znicz. Nie zabrakło również wspomnień z minionych wakacji, które, zdaniem większości, upłynęły za szybko. Ze sceny popłynęły życzenia dla uczniów i nauczycieli, aby ten rozpoczynający się rok szkolny był dla wszystkich udany, a nauka i praca w Publicznym Gimnazjum nr 1 dawała nam wiele satysfakcji i zadowolenia.
Po akademii uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Klasy pierwsze z panią dyrektor i nowymi wychowawcami stanęły do pamiątkowej fotografii (tutaj fotografie).
Uroczystość została przygotowana przez następujących nauczycieli: p. Małgorzatę Jaroszczyk (scenariusz i reżyseria), p. Małgorzatę Rudnicką (oprawa muzyczna), p. Bożenę Prachnio (oprawa plastyczna), p. Andrzeja Wojtowicza (obsługa techniczna), p. Ireneusza Dycia i p. Emila Kożuchowskiego( organizacja sali) oraz  uczniów z klas: 2a, 2f, 3a, 3f.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content