Konferencja S.O.S.

Sala Amsterdam - Stadion Narodowy, 23 września 2015r.

Konferencja podsumowująca Ogólnopolski Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych 2012 – 2015
Sala Amsterdam – Stadion Narodowy, 23 września 2015r.

W dniu 23 września 2015 r. w Warszawie odbyła się konferencja, na której podsumowano trzy pełne lata funkcjonowania Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które są rezultatem wdrożonego w roku 2012 Programu Upowszechniania Sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Siatkarskie Ośrodki Szkolne realizują program szkolenia w oparciu o system opracowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej i finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Akademie Siatkarskie to rozwinięcie projektu w szkołach podstawowych, któremu wsparcia udzieliły samorządy.

W środowym spotkaniu na Stadionie Narodowym wzięli udział samorządowcy i dyrektorzy szkół prowadzących Siatkarskie Ośrodki Szkolne i Akademie Siatkarskie oraz zespół S.O.S. PZPS. W gronie zaproszonych gości znaleźli się Adam Korol – Minister Sportu i Turystyki, Jakub Rutnicki i Jan Tomaszewski – Posłowie na Sejm RP oraz Jacek Kasprzyk Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. i Andrzej Lemek – Wiceprezes, Sekretarz Generalny PZPS.

Paweł Papke - Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Adam Korol - Minister Sportu I Turystyki oraz Waldemar Wspaniały Szef Projektu S.O.S., 23 września 2015 r.

Konferencja podsumowująca Ogólnopolski Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych 2012 – 2015
Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Adam Korol – Minister Sportu I Turystyki oraz Waldemar Wspaniały Szef Projektu S.O.S., 23 września 2015 r.

Paweł Papke – Prezes PZPS, który jest jednym z inicjatorów powołania S.O.S., zwrócił uwagę na wiele pozytywnych i wyjątkowych wartości, jakie niosą ze sobą Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Akademie Siatkarskie i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Szef Związku podkreślił, że efekty pracy w S.O.S. dostrzegalne są już w reprezentacjach młodzieżowych. W gronie Mistrzów Europy i Świata kadetów jest aż ośmiu zawodników, którzy skorzystali z możliwości rozwoju sportowego potencjału w ramach S.O.S.

Adam Korol – Szef resoru sportu podkreślił, że jest pod ogromnym wrażeniem realizacji Programu i jego efektów. Zapewnił, że ministerstwo niezmiennie będzie wspierać program i jego rozwój.

– Uważam, że siatkówka jest liderem polskiego sportu – dodał Jan Tomaszewski – Poseł na Sejm RE. – Jestem dumny z polskich siatkarzy, nawet mimo dzisiejszej przegranej  w Pucharze Świata.

– Dziękuję Wam, że szkolicie i wychowujecie dzieci. Skończą szkoły, skończą studia i będą elitą naszego społeczeństwa. Siatkówka, sport wywodzący się ze środowiska akademickiego dał wielu ludzi, którzy są wybitni nie tylko jako sportowcy – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes PLPS S.A., Wiceprezes PZPS i Skarbnik Akademickiego Związku Sportowego.  – Dziękuję nauczycielom, którzy poprzez sport, siatkówkę kształtują przyszłe pokolenia – dodał.

Kompleksowego podsumowania ponad trzyletniej działalności Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dokonał Waldemar Wspaniały, Szef Projektu S.O.S. Podkreśli on, jak bardzo ważne są efekty społeczne Programu. Powstanie ośrodków pozytywnie wpłynęło na poprawę relacji szkoły z otoczeniem, zwiększyło zainteresowanie siatkówką wśród mieszkańców, wzrosło zrozumienie dla uprawiania sportu przez młodzież wśród innych nauczycieli, poprawiły się relacje nauczyciel – rodzić –klub. Siatkarskie Ośrodki Szkolne stały się lokalnymi centrami rozwoju siatkówki i popularyzacji zdrowego, aktywnego trybu życia.

Konferencja była także okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami i dyrektorami szkół objętymi programem S.O.S. W konferencji udział wzięła p. Magdalena Olszewska-Silna, dyrektor szkoły

Skip to content