Święto Patrona

Dnia 13 października 2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 uroczyście obchodziliśmy święto Patrona Szkoły, czyli Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyły dziesięcioosobowe delegacje klas, dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Na wstępie krótkie przemówienie wygłosiła  pani dyrektor Magdalena Olszewska-Silna. Zaproszeni goście, pan przewodniczący Rady Rodziców – Waldemar Maciołek i wiceprzewodnicząca pani Iwona Wysokińska, w krótkim wystąpieniu podziękowała za wysiłek wkładany w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia oraz życzyła  wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów w pracy zawodowej. Część artystyczną prowadzili uczniowie klasy III D – Bartosz Maciołek i Maciej Silny. Uczniowie z klas II i III zaprezentowali swój kunszt recytatorski, aktorski  i wokalny. W trakcie uroczystości  młodzież złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, składając na ręce pani Dyrektor bukiet kwiatów. Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto dla nauczycieli. Tradycją stało się, że  z tej okazji  pedagodzy otrzymują  medale i nagrody. Wyróżnieni to: p. Małgorzata Jaroszczyk, p. Małgorzata Ponikowska, p. Monika Walęcka, p. Jolanta Koc, otrzymały Medal Komisji Edukacji Narodowej .
Złotym Medalem za Długoletnią Służbę  została odznaczona  p. Ewa Wysocka.
Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty  otrzymała –  p. Jolanta Batok, natomiast
Nagrodę Prezydenta Miasta Siedlce – p. Agnieszka Tomczyk-Gajewska, p. Monika Walęcka, natomiast Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Urszula Borkowska, p. Jadwiga Chomacka, p. Jolanta Hardej, p. Małgorzata Jaroszczyk, p. Ewa Jurzyk-Niedziółka, p. Elżbieta Kołtuniak, p. Emil Kożuchowski, p. Małgorzata Olczak, p. Małgorzata Ponikowska, p. Kinga Ptaszyńska, p. Małgorzata Rudnicka, p. Dorota Socik, p. Marina Winogradowa, p. Andrzej Wojtowicz, p. Małgorzata Woźnica.
W tym roku, aby uświetnić  Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie  postanowili (na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej)  przyznać naszym nauczycielom Oskary. Pedagodzy typowani byli w 4 specjalnych kategoriach. Oskary otrzymali: pani Edyta Ilczuk za punktualność, pan Andrzej Wojtowicz za skuteczny sposób przekazywania wiedzy, pani Elwira Markowska za szyk i elegancję oraz pani Jolanta Batok jako przyjaciel uczniów. Zgodnie z tradycją naszej szkoły na akademii został wręczony medal  Najsympatyczniejszemu Nauczycielowi naszego gimnazjum. Została nim obdarowana nauczycielka języka polskiego pani  Beata Pniewska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w pracy pedagogiczno – wychowawczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content