Ćwiczenia obronne w Siedlcach

Od 16 do 18 października w trakcie Ćwiczenia Obronnego „RATUSZ – 2015” w Siedlcach przeprowadzane będą symulacje ataków grup dywersyjnych na wybrane obiekty Siedlec i obrona tych obiektów. W działaniach wezmą udział przedstawiciele zakładów pracy, Urzędu Miasta, siedleccy żołnierze oraz pracownicy i funkcjonariusze miejskich i powiatowych służb, straży oraz inspekcji. Ćwiczenie jest organizowane przy współudziale stowarzyszenia „ObronaNarodowa.pl” oraz organizacji „Strzelec”.
W trakcie ćwiczenia będą przeprowadzane symulacje ataków grup dywersyjnych na wybrane obiekty infrastruktury miasta, jak również będzie ćwiczona obrona tych obiektów. Działania będą prowadzone z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki, takich jak amunicja ćwiczebna, petardy i świece dymne. Mieszkańcy miasta będą mogli również zobaczyć działanie służb w sytuacji zaistnienia wypadku drogowego z dużą ilością ofiar.
Organizatorzy ćwiczenia zapraszają mieszkańców miasta na pokaz sprzętu wojskowego, który odbędzie się 18 października w godz. 9.00 – 12.00 na terenie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, przy ulicy ks. Popiełuszki. Będzie można również wysłuchać cyklu wykładów otwartych, których tematyką będzie bezpieczeństwo narodowe.

Żródło: UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content