Międzyszkolne zawody w piłkę nożną dziewcząt

Dnia 20.10.2015 na obiektach sportowych Publicznego Gimnazjum nr 5, odbyły się zawody międzyszkolne w  piłkę nożną dziewcząt o randze zawodów powiatowych. W  turnieju tym wzięły udział  gimnazja PG1, PG5,PG6,  które grały w grupie B.
Dziewczęta z naszego gimnazjum po zaciętej i wyrównanej  grze przegrały pierwszy mecz  2:1 z PG5, niestety losowanie nie okazało się szczęśliwe, gdyż zaraz po pierwszym spotkaniu czekał na nas drugi przeciwnik, dziewczęta z PG6. Pomimo, iż w obronie nasze  zawodniczki zagrały bezbłędnie, to nie starczyło sił aby zdobyć bramkę i mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem. Dla naszego zespołu oznaczało to nerwowe oczekiwanie na wynik ostatniego pojedynku między gospodarzem zawodów,  a PG6.
Niestety podobnie jak w losowaniu okazało się, iż w sporcie jednym z kluczowych czynników do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest szczęście, niestety tego dnia zdecydowanie nie sprzyjało ono naszemu zespołowi. Mecz pomiędzy PG5, a PG6 zakończył się wynikiem  0:1. Oznaczało to, że nasze dzielne dziewczęta zajęły trzecie miejsce i niestety do finałowego turnieju nie uzyskały awansu.
Mimo wszystko zespół zagrał bardzo dobre zawody i był o krok od osiągnięcia finału miejskiego, miejmy nadzieje że dalsza ciężka praca pozwoli nam na  osiągnięcie lepszych wyników w następnych turniejach.

Ireneusz Dyć

Skip to content