Siatkarskie sukcesy

Po zdobyciu w ubiegłym roku I miejsca w Siedlcach,  złotych medali na Międzypowiatowej Gimnazjadzie oraz największego  sukcesu w historii szkoły,  jakim było zdobycie V miejsca na Mazowszu, co  w grach zespołowych jest wydarzeniem wymagającym wysokich umiejętności technicznych i taktycznych zespołu ludzi, siatkarze nie osiedli na laurach.
26.09 dwa zespoły (klasa I c i II c) z naszej szkoły wzięły udział w ligowym turnieju rozstawieniowym, który odbył się w Warszawie. Pierwszy zespół (klasa II c) ukończył turniej awansując do II ligi, a zespół drugi (klasa I c) zakończył turniej w IV lidze.
W dniach 10 – 11 października zaproszeni zostaliśmy na Ogólnopolski Turniej Młodzików zajmując tam po dwudniowych zmaganiach szóste miejsce wśród naprawdę doborowej stawki zespołów z całej Polski.
17 – 18 października odbył się równolegle w Warszawie i Żyrardowie I turnieje ligowe. Oba zespoły z naszej szkoły spisały się znakomicie.  Zespół klasy II c wśród niezwykle wyrównanej stawki – głównie zespołów z Warszawy- utrzymał się w II lidze. Ogromną niespodziankę sprawili pierwszoklasiści, którzy wygrali swój turniej, awansując tym samym do III ligi.
Siatkarze nie zwalniają tempa i już 4 – 6 listopada czeka ich turniej szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Siedlec, a 10 – 11 listopada Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod Radomiem.

Skip to content