Obchody Dnia Św. Marcina w naszej szkole

W czwartek, 12 listopada 2015 roku odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego z wiedzy o życiu św. Marcina i obchodach Dnia Świętego Marcina w Niemczech. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci św. Marcina oraz poznanie tradycji kultywowanych w tym dniu przez naszych zachodnich sąsiadów. W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci wszystkich klas drugich. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Do jednego z zadań konkursowych uczennica kl. 3f Ania Chilczuk wykonała piosenkę „Sankt Martin”.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce –   klasa II e
II miejsce –  klasa II a
III miejsce – klasa II b
W ramach obchodów Dnia Świętego Marcina zostali również wyłonieni laureaci konkursu na najładniejszą latarenkę oraz najciekawszą pracę plastyczną o św. Marcinie.  Najładniejszą pracę plastyczną przygotowały Kamila Pastor i Julita Sosnowska z kl. 2e. Najładniejszą latarenkę wykonała Angelika Kozioł, uczennica kl. 1 b. Zwycięskie prace zostały zaprezentowane publiczności i uczestnikom konkursu.
W tym dniu Młodzieżowy Wolontariat zorganizował również sprzedaż tradycyjnych rogali marcińskich.  Dochód w sumie 320 złotych przeznaczony zostanie na wyposażenie w meble i zabawki żłobka w Ekwadorze. Jest to kolejne działanie wolontariuszy w ramach projektu „Mój szkolny kolega z misji”.  Tym razem pyszne smakołyki przygotowali następujący uczniowie: Paulina Radzikowska, Julia Głuchowska, Julia Kadej, Anna Księżopolska, Wiktoria Zdunek, Maciej Silny, Michał Rozwadowski, Katarzyna Cieszko, Julia Wnuk, Natalia Lichaczewska, Marcin Borkowski, Oliwia Posiadała, Wiktoria Marciniuk, Wiktoria Pogonowska, Anna Świderska.  Na szczególne wyróżnienie zasługiwały rogale Piotra Mokrzeckiego przygotowane według tradycyjnej receptury z białym makiem. Dziękujemy wszystkim którzy je przygotowali , jak i tym którzy je zakupili.

Nauczyciele języka  niemieckiego
i Młodzieżowy Wolontariat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content