Mistrz jest tylko jeden

W dniu 01.12.2015 odbył się finał miejskiej gimnazjady w piłkę ręczną chłopców.
Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Kowalczy Paweł (1c), Parafiniuk Mikołaj, Szlaski Sebastian, Wieliczko Jacek (2a), Grzegorczyk Bartosz (2e), Nowak Jakub, Zgorzałek Łukasz (2b), Małczuk Mateusz (2b), Kobyliński Jakub, Oleszczuk Jakub, Orłowski Jeremi, Sidoruk Wojciech (3e), Czarnecki Michał, Przybyło Paweł, Wawryniuk Bartosz (3f) sprawiła ogromną niespodziankę i wygrała turniej finałowy rozgrywany w Gimnazjum nr 6.
Jest to największy sukces szczypiorniaka w naszym gimnazjum, chłopcy zagrali doskonałe zawody, nie dość, że nie byliśmy faworytami to w półfinale graliśmy z zeszłorocznym mistrzem miasta Siedlce Gimnazjum nr 5. Po elektryzującym spotkaniu,  gdzie prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję a decyzje sędziego budziły mnóstwo kontrowersji,  minutę przed końcem czasu gry na tablicy wyników widniał wynik remisowy. W ciągu tej minuty dwa razy wybroniliśmy akcje przeciwnika nie dopuszczając ich do pozycji rzutowych a sami raz przeprowadziliśmy akcje dającą nam zwycięstwo.
Po tak spektakularnym sukcesie jakim było pokonanie PG5, przyszedł czas na finałowy mecz z Gimnazjum nr 6 czyli gospodarzem a zarazem drużyną która w tamtym roku zajęła drugie miejsce w gimnazjadzie siedleckiej.
Nasz zespół  uskrzydlony sukcesem z półfinału oraz zmotywowany przez trenera wyszedł  na mecz skoncentrowany i pełny wiary w odniesienie zwycięstwa. Od początku meczu uzyskaliśmy kontrole nad wynikiem, zaskakując PG6 zdecydowaną obroną oraz doskonałymi rozwiązaniami taktycznymi. Prowadziliśmy od początku do końca spotkania, nie popełnialiśmy praktycznie błędów i pomimo całkiem poprawnej gry naszego przeciwnika mecz zakończył się naszym bezapelacyjnym zwycięstwem.
FINAŁ
PG 5 Siedlce – PG 1 Siedlce > 10:11 (4:6)
PG 6 Siedlce I – PG 6 Siedlce II > 12:6 (3:2)
Mecz o III miejsce
PG 6 Siedlce II – PG 5 Siedlce > 7:22 (1:9)
Mecz o I miejsce
PG 6 Siedlce I – PG 1 Siedlce > 9:14 (5:8)
Kolejność końcowa:
1. PG 1 Siedlce
2. PG 6 Siedlce I
3. PG 5 Siedlce
4. PG 6 Siedlce II
5. G 3 Siedlce
G 2 Siedlce
7. G 4 Siedlce

Skip to content