Spotkanie opłatkowe

Z okazji zbliżającego się Święta Narodzenia Pańskiego dnia 21 stycznia w naszym gimnazjum odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i przedstawicieli rodziców. Na początku uczniowie z koła misyjnego z klasy    III F i III B zaprezentowali  współczesne przedstawienie bożonarodzeniowe „Wigilia w autobusie”. Najcudowniejszy wieczór w roku – Wigilię – grupa zdenerwowanych, spóźnionych, rozzłoszczonych pasażerów pewnego zepsutego autobusu  była zmuszona  spędzić razem w lesie. W dziwny sposób w takich ekstremalnych warunkach dokonuje się wewnętrzna przemiana głównych bohaterów przedstawienia. Przypominają sobie, co to znaczy wzajemna życzliwość, uprzejmość, dobroć, miłość do bliźniego i pomoc. Pan Bóg potrafi rozgrzać najbardziej zatwardziałe serca. W Boże Narodzenie dzieją się cuda, może niekoniecznie na zewnątrz, ale w naszych sercach.
Następnie został odczytany fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa i zgodnie z polską tradycją wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Skip to content