„Z niezapominajką w tle…”

pkeWe wtorek 26 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie z dr Ryszardem Kowalskim z Instytutu Biologii UPH w Siedlcach na temat „Z niezapominajką w tle – historie i dokonania Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.”
Pan dr  Kowalski przybliżył nam genezę Festiwalu Nauki i Sztuki, opowiedział o zmianach jakie zaszły w jego formule oraz przytoczył anegdoty związane z początkami tego wydarzenia. Festiwal Nauki i Sztuki organizowany każdego roku w naszym mieście przyciąga wielu zainteresowanych. Zawsze bardzo licznie uczestniczy w nim młodzież. Tematy obejmują wszystkie niemal sfery życia człowieka i dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie ciekawego.
Nasza szkoła również była współtwórcą  jednego z Festiwali. Młodzież miała okazję zaprezentować swoje pomysły i wspominamy to wydarzenie z sentymentem do dzisiaj…
Naszą szkołę reprezentowali na wczorajszym spotkaniu uczniowie: Martyna Mioduska, Marta Pawlik, Karolina Księżopolska, Anna Chilczuk, Klaudia Krasuska, Aleksandra Greluk, Izabela Kałużyńska, Jakub Leśniowski, Dawid Rakowski z klasy 3f oraz Zuzanna Kurowska z klasy 2b pod opieką Urszuli Borkowskiej i Anny Nowak.
Było to kolejne spotkanie zorganizowane przez Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” w Siedlcach z którym współpracujemy od kilku lat.

Skip to content