„Siatka” międzyklasowa

Międzyklasowy turniej piłki siatkowej który odbył się  01.03.2016r. na sali naszego Gimnazjum cieszył się dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na ilość uczniów którzy biernie ( kibice) oraz czynnie (zawodnicy i zawodniczki) uczestniczyli w rozgrywkach klasowych. Do rozgrywek zapisało się 9 drużyn, które zostały rozlosowane na 3 grupy. Pojedynki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym” i trwały po 7 minut. Najlepsze drużyny z grup spotykały się w finale w którym rozegrały między sobą po jednym secie do 25 punktów.
W finale spotkały się drużyny z klasy 3a, 3e i 3d. Po rozegraniu dwóch pierwszych meczów wiadomo było kto zajął miejsce pierwsze gdyż klasa 3e wygrała swoje pojedynki. Został więc do rozegrania jeszcze jeden mecz między klasa 3d i 3a który decydował o ostatecznym podziale miejsc na podium. Lepiej presje wyniku wytrzymała klasa 3d i to oni mogli się cieszyć z wygranego meczu. Miejsce 3 przypadło więc klasie 3a.
Klasyfikacja końcowa:
1.3e
2.3d
3.3a
4.2d
5.2a
6.3c
7.2b
8.1f
9.1c
Zespół klasy 3e reprezentowali: Wojtek Sidoruk, Jacek Głuski, Andrzej Borkowski, Paulina Wasiluk, Wiktoria Grzankowska, Dominika Cymerman.
Duża frekwencja, miła atmosfera, gra fair-play, wszystko to zawdzięczamy dużej popularności jaką cieszy się piłka siatkowa w naszej szkole ale również tym, iż rozgrywki w takiej formie są atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego a rankingi na najlepszego sportowca i najlepsza klasę przysparzają rywalizacji dodatkowy smaczek.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i za udział w turnieju. Gratulujemy zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach klasowych oraz rankingu na najlepszego sportowca szkoły.

Skip to content