Złoto i brąz w siatkówce dla PG 1

W dniach 3-4 marca rozegrane zostały eliminacje grupowe w piłce siatkowej chłopców. Do rozgrywek zgłoszone zostały z naszej szkoły dwa zespoły:
PG 1 I – chłopcy z klasy 1c
PG1 II – chłopcy z klasy 2c.
Dnia 03.03 zawody odbyły się w PG 4 i tam nasi pierwszoklasiści pokonali reprezentacje PG4, PG3 i PG 6 zajmując I miejsce w grupie i awansując do finału. Następnego dnia podobne eliminacje rozegrano w naszym gimnazjum z udziałem zespołu chłopców klasy 2c. Pokonali oni reprezentację PG 3 i PG 5, podobnie jak ich młodsi koledzy awansując z pierwszego miejsca do finału.
Turniej finałowy rozegrano w piątek 12 marca na hali ARMS przy ul. Prusa. Pierwszy mecz rozegrali chłopcy klasy pierwszej z PG 5. Niestety chyba zbyt małe jeszcze doświadczenie na parkietach siatkarskich i stres nie pozwoliły na wygranie tie-breaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla PG 5. Drugi półfinał rozegrany został pomiędzy chłopcami klasy 2c i PG 3 – wynik 2:0 dla naszych. Kolejne spotkanie to mecz o 3 miejsce w którym nasi pierwszoklasiści ograli reprezentację PG 3 zajmując 3 miejsce. Mecz o mistrzostwo Siedlec nie pozostawił wątpliwości kto wiedzie w mieście prymat  w siatkówce. 2:0 dla PG 1 i po raz kolejny puchar za I miejsce powędrował do PG1. Życzymy powodzenia w rozgrywkach międzypowiatowych.
Skład drużyn:
PG 1 I – klasa 1c: Cymerman Mateusz, Kowalczyk Paweł, Kruk Michał, Orzełowski Robert, Orzełowski Wojciech, Pelc Mateusz, Romaniak Kacper, Sawicki Sebastian, Sitkowski Filip, Strzaliński Dawid, Szymaniuk Łukasz, Wróblewski Konrad
PG 1 II – klasa 2c: Braksal Antoni, Ciok Kamil, Czarnocki Piotr, Grabarski Jakub, Karpowicz Filip, Kryszczuk Kamil, Kurowski Bartłomiej, Maksymiak Bartosz, Marchel Jakub, Potera Adrian, Rytel Michał, Sidorzak Jakub, Skóra Rafał.

Skip to content