„Pierwszy Dzień Wiosny z Wydziałem Nauk Ścisłych” w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

wagarowiczW poniedziałek 21 marca 2016 uczniowie klasy 2a, 2b i 2f pod opieką wychowawców brali udział w zajęciach przygotowanych przez Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach pod hasłem „Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Wagarowicza”. Podczas spotkania mieli okazję wysłuchać wykładu na temat historii liczb. Po wykładzie studenci uniwersytetu przedstawili uczniom ofertę edukacyjną swojej uczelni, by potem oprowadzić ich po salach laboratoryjnych wszystkich kierunków Wydziału Nauk Ścisłych. Młodzież wzięła udział w pouczających pokazach doświadczeń w pracowniach chemicznych, matematycznych, fizycznych i informatycznych.