11 Rocznica Śmierci Świętego Jana Pawła II

Dokładnie 11jedenaście lat temu w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego żegnaliśmy naszego wielkiego rodaka Papieża Jana Pawła II. Odszedł do Ojca. Jak na pogrzebie mówił kard. Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, ”Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas  i nam błogosławi. Tak. Błogosław nam, Ojcze Święty.” Nie rozpamiętujmy jedynie emocjonalnie, trochę infantylnie, tamto wydarzenie. Niech życie świętego Jana Pawła II będzie dla nas zachętą, aby być chociaż trochę podobnym do tego niesamowitego świętego, a kolejna rocznica śmierci zmobilizuje nas do poznania, pogłębienia i wprowadzenia w życie jego nauczania. Papież miłosierdzia (chyba można o nim tak powiedzieć) w Uroczystość Miłosierdzia Bożego niech wyprasza nam u dobrego Boga wszystkie potrzebne łaski i wstawia się za nami. Prosimy Cię o to, Święty Janie Pawle II.

Skip to content