Wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy

21 marca odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2016. Konkurs ten ma celu przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości, m.in. przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
Otrzymaliśmy właśnie wiadomość od organizatora, który informuje, że w I etapie konkursu wzięło udział ponad 2 tys. uczniów z całej Polski.
A oto wyniki naszych uczniów:
KATEGORIA – J. K. ROWLING
PAULA CZARNOCKA (kl. 1b) – miejsce 399
ANGELIKA ZDUN ( kl. 1b) – miejsce 842
KATEGORIA – J. FLANAGAN
KACPER ROZBICKI (1f) – -miejsce 197
KATEGORIA – J. R. R. TOLKIEN
JAKUB RYMUZA ( kl. 3d)  – miejsce 2
MAGDALENA KAŁUŻYŃSKA ( kl. 3f)  – miejsce100
PAWEŁ WASIAK (kl. 3a) -miejsce 415
KAMIL SZWAJ (kl. 2f)  – miejsce 524
MATEUSZ PILICH ( kl. 2f) – miejsce 604
Do finału konkursu zakwalifikowanych zostanie 40 pierwszych uczniów z listy wyników z każdej kategorii.
Z finalistami, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu, organizatorzy skontaktują się indywidualnie.
Dyplomy za uczestnictwo w I etapie zostaną przesłane na adres Szkoły po zakończeniu Finału II edycji Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń”.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy a szczególne wyrazy uznania kierujemy do Jakuba Rymuzy ( kl. 3d), który zajął zaszczytne 2 miejsce.

szkolny koordynator konkursu: Małgorzata Jaroszczyk