10 kwietnia 2016 r. – 6. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia siedlczanie oddali hołd 96 ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Przed Tablicą Smoleńską na murze kościoła p.w. Św. Stanisława BM w Siedlcach, licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz samorządowych Siedlec, gminy Siedlce, województwa mazowieckiego oraz poczty sztandarowe siedleckich szkół, delegacje stowarzyszeń politycznych i społecznych. Wśród licznie zgromadzonych nie mogło zabraknąć delegacji naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. Potem odczytano Apel Pamięci  i pełną listę nazwisk osób poległych w  katastrofie oraz rozpoczęło się przemówienie Prezydenta Miasta Siedlce pana Wojciecha Kudelskiego.
Następnie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. O godzinie 8.41 pamięć 96 osób uczczono minutą ciszy i dźwiękiem syren alarmowych. O godzinie 9.00 w kościele pw. św. Stanisława rozpoczęła się msza święta.
Kolejną częścią uroczystości było złożenie wieńców pod pomnikiem śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.
Nasze gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym reprezentowała młodzież z kl. 1b i 2a wraz z nauczycielami, p. Urszulą Borkowską, p. Andrzejem Wojtowiczem oraz wicedyrektorem szkoły, p. Jadwigą Chomacką.

Skip to content