„Z matematyką na Ty” – Dzień Promocji Szkoły

We wtorek 12 kwietnia 2016 r. odbyła się promocja Publicznego Gimnazjum nr 1. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Z matematyką na Ty”. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 11, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. W murach naszej szkoły szóstoklasiści zostali serdecznie przywitani przez dyrektora szkoły p. Magdalenę Olszewską – Silną oraz prowadzącą z klasy IIe.
Od najdawniejszych czasów znane jest powiedzenie, że „Matematyka jest królową nauk”, dzień ten był więc spędzony „iście” po królewsku. Mogliśmy podziwiać młodzież w przedstawieniu pt. „W krainie matematyki”. Odbyła się prezentacja dwóch projektów edukacyjnych przedstawionych przez uczniów klas drugich: „Nasza szkoła w liczbach” i „O wstędze Möbiusa”, a także konkursy matematyczne – poważne i mniej poważne, które dostarczyły zebranym dużo dobrej zabawy. Na zakończenie pani dyrektor wręczyła wszystkim klasom dyplomy, a najlepsi otrzymali nagrody. Uczniowie naszego gimnazjum udowodnili swoim młodszym kolegom, że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również zabawa i pasjonująca przygoda.
Nasza szkoła otwarta jest na różne talenty. Wysłuchaliśmy duetu muzycznego, czyli Oli i Ani, obejrzeliśmy taniec nowoczesny w wykonaniu Piotrka oraz występ wspaniałego zespołu cheerleaders, który aktywnie działa w naszym gimnazjum. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego tańca „Zumba dance”, który poprowadziła trenerka cheerleaders p. Agnieszka Tomczyk – Gajewska.
Szkoda, że to co dobre, szybko się kończy. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w Publicznym Gimnazjum nr 1 pozostawi w pamięci szóstoklasistów znaczący ślad, a we wrześniu, jako uczniowie naszej szkoły, będą nadal doświadczać, przeżywać i rozwijać swoje zainteresowania i zdolności.
Dzień Promocji Szkoły został przygotowany przez zespół nauczycieli matematyki w składzie: p. Elżbieta Kołtuniak, p. Urszula Sawicka, p. Renata Soćko, p. Katarzyna Niedziółka i p. Agnieszka Balas. Oprawa muzyczna – p. Małgorzata Rudnicka. Zdjęcia – p. Monika Walęcka i p. Małgorzata Ponikowska.

Skip to content