Międzyklasowy turniej w koszykówkę

W dniu 26 kwietnia odbył się międzyklasowy turniej w koszykówkę zaliczany do punktacji na najlepsza klasę. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy po 4 drużyny.
Losowanie grup odbyło się przed turniejem, a system rozgrywek został dopasowany do ilości drużyn oraz czasu jaki został zaplanowany na rozgrywki.
Mecze trwały po 5 minut, pojedynki były bardzo ciekawe, niektóre rozstrzygnięcia były bardzo zaskakujące. Dziewczyny z klasa 2c ogrywały drużyny chłopców i do półfinału weszły bez porażki. W drugiej grupie klasa 3e w mieszanym składzie uporała się ze swoimi przeciwnikami i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Dość niespodziewanie drugie miejsce, a zarazem możliwość gry w półfinale zapewniła sobie klasa 1 f.
W pierwszym półfinale byliśmy świadkami bardzo wyrównanego widowiska w którym o wyniku meczu decydowały drobiazgi taktyczne. Klasa 3e wykazała się większym zaufaniem do swoich umiejętności technicznych,  dzięki temu mogła cieszyć się ze zwycięstwa.
Kto oglądał drugi półfinał zapewne nie mógł uwierzyć w to co się działo na boisku. Klasa 1f narzuciła swój styl gry i od początku do końca meczu prowadziła ze zdecydowanym faworytem zawodów. Dziewczęta z 2c zapewne zgubiła zbyt duża pewność siebie oraz  lekceważące podejście do przeciwnika. Niemniej jednak 1f zasługuje na słowa uznania gdyż zagrała naprawdę doskonałe zawody.
Gdy opadły już emocje rozegraliśmy mecz o 3 miejsce gdzie klasa 3d spotkała się z  2c. W grupie te dwa zespoły już się spotkały wtedy to wygrała drużyna z  2c. Mecz o trzecie miejsce wygrała klasa 3d, biorąc rewanż za pojedynek w grupie.
W meczu finałowym klasa 3e szybko objęła prowadzenie. Pomimo pogoni i zagraniu kilku akcji punktowych z rzędu przez klasę 1f, to jednak nie udało się pierwszakom pokonać starszych przeciwników.
Ze zwycięstwa mogli cieszyć się uczniowie klasy 3e w składzie:
1. Sara Kwiatkowska
2. Natalia Somla
3. Wojek Sidoruk
4. Jeremi Orłowski
5. Jakub Oleszczuk
6. Hubert Kluczek
Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i dobra zabawę oraz zapraszamy na kolejny, już przedostatni, turniej z piłki ręcznej.

Skip to content