III Siedleckie Dni Drzewa 2016

9 maja klasy 1e, 3c, 3d, 3e, 3f wraz z nauczycielami p. Anną Nowak, p. Małgorzatą Woźnicą, p. Emilią Nurzyńską i p. Urszulą Borkowską wzięły udział w inauguracji obchodów III Siedleckich Dni Drzewa, które odbywają się w tym roku pod hasłem Poznajemy historię i zadrzewienie Starego Parku zwanego Parkiem Stencla. Uroczystość odbyła się w Parku  Aleksandria pod grabem Jacek, którym opiekuje się nasza szkoła. Młodzież wysłuchała prelekcji p. Barbary Mileszczyk – prezesa Koła Polskiego Klubu Ekologicznego „Podlasie” oraz wierszy siedleckiej poetki p. Urszuli Tom. Ustawiono również tabliczkę informacyjną przy grabie Jacek, któremu został w tym roku przyznany tytuł pomnika przyrody. Nastąpiło symboliczne przytulenie się do starego drzewa i pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zakończyło się spacerem po Starym Parku.
Relacja z uroczystości na stronie Polskie Radio RDC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content