Dzień Unii Europejskiej

Jak co roku, 9 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Unii Europejskiej.
W tegorocznym projekcie brały udział klasy I, które przygotowały przy pomocy swoich wychowawców, prezentacje ukazujące atrakcji turystyczne wybranych państw UE. Uczniowie w różnorodny sposób przedstawili ciekawe regiony Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Hiszpanii. Można było wysłuchać ciekawostek o prezentowanych krajach oraz zobaczyć zdjęcia, plakaty, albumy, flagi i różne przedmioty kojarzące się z danym państwem. Zwieńczeniem projektów była degustacja potraw charakterystycznych dla wybranych państw. Uczniowie przygotowali ciasta, ciasteczka, kiełbaski, pizzę i wiele innych przepysznych przekąsek, po które ustawiały się długie kolejki. Widownia nagrodziła pracę uczniów brawami.
Pieczę nad całością projektu sprawowały nauczycielki geografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content