IV Festiwal Projektów Edukacyjnych

W dniu 17 maja 2016 r. w naszym gimnazjum odbył się IV Festiwal Projektów Edukacyjnych. Uroczystość ta była podsumowaniem trzech dużych działań, do których młodzież przygotowywała się od kilku miesięcy. Pierwsze z nich to projekty edukacyjne klas drugich, kolejne to finał Interdyscyplinarnego Projektu Zdrowie i projektu Trzymaj Formę. W tym dniu wszyscy uczniowie klas drugich prezentowali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. Wiele grup projektowych robiła to w klasach, gdzie widzami byli uczniowie klas pierwszych i trzecich. Trzy  najciekawsze projekty zostały nagrodzone i zaprezentowane w sali gimnastycznej. Wśród nich znaleźli się uczniowie z klasy IIa z tematem „Ekologiczne łóżko” – opiekun p. Andrzej Wojtowicz”, drugi „Jaki zawód wybrać?” – opiekun p. Anna Nowak i grupa z kl. IIe, trzeci „Podnoszenie ciężarów – historia dyscypliny” – opiekun p. Aneta Tomaszewska i trzy uczennice z kl. IId, które na co dzień trenują ten sport.
Drugą część uroczystości stanowiło podsumowanie Interdyscyplinarnego Projektu Zdrowie. Wzięły w nim udział w różnych formach wszystkie klasy naszego gimnazjum. Pierwszoklasiści zajmowali się szkodliwością działania nikotyny, drugie klasy – alkoholu, trzecioklasiści natomiast poznawali negatywne skutki działania narkotyków i dopalaczy na organizm człowieka. Uczniowie w ramach realizacji projektu pisali przemówienia, układali teksty piosenek i scenariusze scenek teatralnych, tworzyli prezentacje multimedialne i filmiki, wykonywali plakaty – a wszystko po to, aby zachęcić innych do zdrowego stylu życia.
W naszym gimnazjum od września 2015 roku realizowany był również projekt Trzymaj Formę. Organizatorem tego programu jest główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Teraz Polska trzyma formę”. Uczniowie w ramach tego projektu wykonali plakaty w języku polskim, niemieckim i angielskim, które można było oglądać na sali gimnastycznej oraz przygotowali stoisko ze zdrową żywnością. Projekt ten miał na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej, dlatego uczennice klasy IIId pod opieką p. Olgi Kożuchowskiej zaprezentowały układ choreograficzny z piłkami fitness. W festiwalu wzięli udział uczniowie gimnazjum, nauczyciele z Panią dyrektor Magdaleną Olszewską-Silną oraz zaproszeni goście. A wśród nich Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach p. Milena Królikowska, Przewodniczący Rady Miasta Siedlce p. Henryk Niedziółka, Przewodniczący Komisji Oświaty p. Arkadiusz Mazurkiewicz, Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji p. Maciej Nowak, Pani dr Lucyna Dołowska-Żabka adiunkt Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach, Prezes Zarządu Koła PKE „Podlasie” p Barbara Mileszczyk, Nadleśnictwo Siedlce p. Regina Klimaszewska, Siedlecka Grupa Literacka Witraż – p. Barbara Maksymiuk, p. Krzysztof Tomaszewski, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej p. Anna Pawlusiewicz i p. Danuta Bondaruk, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  p. Dariusz Kupiński, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi p. Agnieszka Borkowska, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców p. Iwona Wysokińska, trener podnoszenia ciężarów kobiet p. Danuta Soćko. Na uroczystość przybyli również  rodzice uczniów klas drugich, a także siedleckie media.
Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Karpińska – nauczyciel historii oraz Pani Anna Nowak nauczycielka biologii i pani Urszula Borkowska – nauczycielka chemii. Wspaniałe dekoracje wykonały p. Agnieszka Tomczyk- Gajewska, p. Aneta Tomaszewska i p. Bożena Prachnio przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego. Zobaczyliśmy występ zespołu tanecznego Silence pod kierunkiem p. Agnieszki Tomczyk-Gajewskiej. Sprawami technicznymi zajął pan Andrzej Wojtowicz razem z uczniami z klasy IIIa i IIf, zdjęcia wykonała p. Monika Walęcka, a nad wszystkim czuwała Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna. Wielkie podziękowania należą się też uczniom, którzy prowadzili uroczystość: Weronice Czapskiej z kl. 3a i Maciejowi Silnemu z kl. 3d  oraz wszystkim biorącym udział w tym Festiwalu. Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów: Pana Grzegorza Orzełowskiego Prezesa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce oraz Pani Iwony Księżopolskiej, właścicielki firmy Iwonex.
Tegoroczny Festiwal zakończyła Pani Dyrektor szkoły słowami wypowiedzianymi przez Johna F. Kennedy’ego Sprawność fizyczna jest nie tylko jednym z najważniejszych kluczy do zdrowego ciała, jest podstawą dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej.

Skip to content