Wysokie miejsce na XVIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt

3-5 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu odbyły się XVIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła IV miejsce na Mazowszu wychodząc z zawodów międzypowiatowych z drugiego miejsca.
Po piątkowym losowaniu trafiliśmy do GRUPY A razem z Żyrardowem, Płockiem i Kozienicami. Po dwóch wygranych w grupie z zespołami z Kozienic i Płocka oraz porażce z Żyrardowem ( późniejszy mistrz ) zajęliśmy drugie miejsce. W sobotę wieczorem graliśmy półfinał „na krzyż”  z gimnazjum z Warszawy które zajęło 1 miejsce w grupie B ulegając im 56:41. W niedzielnym meczu o brązowy medal spotkaliśmy się z Wołominem, przegrywając z nimi 29-47. Pragniemy wspomnieć, że dziewczęta z naszego gimnazjum po raz pierwszy wzięły udział w Igrzyskach Mazowieckich i jest to duży sukces biorąc pod uwagę że ponad połowę zespołu stanowiły uczennice I klasy.
Klasyfikacja końcowa:
1. Żyrardów
2. Warszawa
3. Wołomin
4. Siedlce
5. Płock
6. Kozienice
7. Strzegowo
8. Zaręby
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas:
IIIe – Sara Kwiatkowska, Natalia Somla
IIc (sportowa) – Klaudia Rusinek, Aleksandra Małyska, Julia Czarnocka
Ic (sportowa) – Aleksandra Murawwska, Anna Duszyńska, Julia Sztajnert, Laura Bazylczuk, Angelika Wyrozębska, Julia Nowak, Patrycja Kamińska.
Pragniemy podziękować Urzędowi Miasta Siedlce który wsparł nas finansowo i umożliwił wyjazd. Podziękowania składamy również Pani Dyrektor Magdalenie Olszewskiej-Silnej, trenerom: Pani Marcie Posiadało, Panu Michałowi Żmińczukowi oraz Panu Arkadiuszowi Mazurkiewiczowi.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content