Bal Gimnazjalny 2016

Nasz pierwszy bal,
A w sercu młodość i ochota,
Nasz pierwszy bal,
A w sercu melodie i słowa,
A w oczach ten tłum roztańczony…

Jej pierwszy bal W. Szlengel

Godziny spędzone na ćwiczeniu kroków poloneza, przygotowywaniu dekoracji sal, przymiarkach pierwszych w życiu garniturów i wytwornych sukienek, układaniu menu… I wreszcie nadszedł ten wielki dzień!  Dnia 18 czerwca o godz. 16.00 spotkaliśmy się w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. KEN na uroczystym Balu Gimnazjalnym. Oficjalnego otwarcia balu dokonali wspólnie dyrektor szkoły, p. Magdalena Olszewska-Silna i przewodniczący Rady Rodziców, p. Waldemar Maciołek. W imieniu uczniów, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Weronika Czapska skierowała podziękowania pod adresem pani dyrektor, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji, a przede wszystkim rodziców Zgodnie z tradycją kolejnym punktem programu było wykonanie przez trzecioklasistów dostojnego tańca poloneza – to chyba na ten moment z największą niecierpliwością czekali stremowani wykonawcy oraz ich nie mniej przejęci rodzice. Niejednej z obecnych na sali osób zakręciła się w oku łza ze wzruszenia i emocji. Jeszcze tylko pozowanie do pamiątkowych zdjęć i wszyscy mogli odetchnąć, rozluźnić się i zająć miejsce za stołami lub na parkiecie.
Bal gimnazjalny to dla trzecioklasistów moment równie radosny, jak i sentymentalny – przypomina, że ten dzień jest początkiem końca pewnego etapu – już za kilka dni opuszczą oni mury szkoły, rozpoczną swój lot ku dorosłości.
Podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom zaangażowanym w organizację balu. Ten jedyny w swoim rodzaju wieczór z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Skip to content