Pożegnanie klas trzecich

W czwartek, 23 czerwca, pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 1. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.30. Swoją obecnością uświetnili ją: p. dyrektor Magdalena Olszewska – Silna, p. wicedyrektor Jadwiga Chomacka, przewodniczący Rady Rodziców p. Waldemar Maciołek, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie klas trzecich.
W rolę konferansjerów wcielili się Paweł Wasiak i Kryspin Drabarek z klasy 3a, którzy powitali zgromadzonych i zaprosili na część artystyczną. Uczniowie klas: 3a, 3e, 3f, 2e,2a zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, muzyczne, wokalne i taneczne. W kierunku dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców popłynęły liczne podziękowania, słowa przeprosin a także obietnice. Następnie wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i rozpoczęła się część oficjalna. Głos zabrali kolejno: Dyrektor szkoły, Przewodniczący Rady Rodziców i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, po czym nastąpiło ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru uczniom klas drugich. Świadectwa ukończenia gimnazjum, nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania uczniowie odbierali z rąk pani dyrektor Magdaleny Olszewskiej – Silnej, swoich wychowawców i nauczycieli. Akademia zakończyła się niespodzianką. Wychowawcy klas trzecich wraz ze swoimi uczniami wystąpili na scenie i razem wykonali piosenkę Marka Grechuty pt. „Dni których nie znamy”. Na gitarze akompaniował Grzegorz Hermanowicz , na pianinie grała Anna Chilczuk a na fletach trio: Magda i Iza Kałużyńskie oraz Ola Lipińska. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Piękne dekoracje wykonała p. Aneta Tomaszewska, opracowanie muzyczne – p. Małgorzata Rudnicka, scenariusz i czuwanie nad przebiegiem uroczystości – p.Małgorzata Jaroszczyk, opieka techniczna – p. Andrzej Wojtowicz, organizacja sali – p. Emil Kożuchowski, opieka nad sztandarem – p. Sławomir Strus.
Po uroczystej akademii uczniowie po raz ostatni spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.

Skip to content