Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 24.06.2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Akademię poprzedziła Msza Święta sprawowana w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna w sali gimnastycznej rozpoczęła oficjalną część spotkania, witając Grono Pedagogiczne, przybyłych gości, rodziców oraz uczniów. Po przemówieniu Pani Dyrektor, głos zabrała P. Iwona Wysokińska (z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców), która podziękowała nauczycielom i uczniom za 10 miesięcy wytężonej pracy oraz życzyła im udanych wakacji. Następnie nadszedł moment wręczenia świadectw z wyróżnieniem, dyplomów, nagród oraz podziękowań dla rodziców za owocną współpracę ze szkołą. Uhonorowani wyróżnieniem zapraszani byli do wspólnego zdjęcia z wychowawcą i Panią Dyrektor. Po części oficjalnej przyszła pora na program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. I D i I E. Młodzież w zabawny sposób przedstawiła uczniowskie wysiłki związane z próbą poprawy ocen i ukrycia świadectwa przed rodzicami. Nie zabrakło również radosnych, wakacyjnych piosenek w wykonaniu dziewcząt z kl. I A i I B. Na rozpoczynający się okres letniego wypoczynku młodzi aktorzy odegrali także scenkę
z przesłaniem, w której to dobro i zło walczy o duszę gimnazjalisty. Radą, aby w każdej sytuacji kierować się zdrowym rozsądkiem i nie ulegać namowom innych, zakończyła się akademia. Dalsza część uroczystości odbyła się w salach lekcyjnych, gdzie nastąpiło ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie uczniów z wychowawcami oraz rozdanie świadectw. Nad przygotowaniem młodzieży do akademii czuwały: P. Urszula Sawicka, P. Emilia Nurzyńska oraz P. Małgorzata Rudnicka.

Skip to content