Rok szkolny 2016/2017 już się rozpoczął

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Seneka

Byście czuli skrzydeł drżenie

1 września 2016 roku o godzinie 8.00 uroczystą mszą w kościele św. Stanisława rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017.
Uczniowie klas drugich  i trzecich o godzinie 9.00. spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Nauczyciele przypomnieli młodzieży, że 77 lat temu, pierwszego września, wybuchła II wojna światowa, która sześć lat ogarnęła najpierw Europę, a później cały świat.
Pani dyrektor złożyła życzenia wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, sukcesów, które cieszą uczniów, rodziców i nauczycieli. Wychowawcy zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w drodze do szkoły.
Dla uczniów klas pierwszych inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się o godzinie 9.30. w sali gimnastycznej. Młodzież wysłuchała montażu słowno-muzycznego pt. „ Byście czuli skrzydeł drżenie…” poświęconego w pierwszej części obchodom rocznicy wybuchu II wojny światowej, a w drugiej-nadchodzącej jesieni. Nauczycieli, uczniów i ich rodziców  powitała dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska-Silna. Życzyła owocnej pracy, wiary we własne możliwości, osiągnięć, które cieszą całą społeczność szkolną.
Starsi koledzy życzyli uczniom klas pierwszych solidnego  wypełniania obowiązków szkolnych, przyjaźni i zapału do systematycznej pracy.
Uczniowie minutą ciszy oddali hołd poległym w czasie II wojny światowej, złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą na budynku przy ul. Prusa, w którym w latach 1939-1944 mieściła się siedziba hitlerowskiego gestapo.
W montażu wykorzystano wiersze: Anny Świrszczyńskiej, Władysława Broniewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W wykonaniu dziewcząt wysłuchaliśmy piosenek: Hej chłopcy, bagnet na broń, Warszawo ma, Śpiewam i tańczę.  W akademii wystąpili uczniowie z klas: 2a, 2b, 3b, 3f.
Uroczystość przygotowali: p. Małgorzata Ponikowska- nauczycielka języka angielskiego, p. Monika Walęcka- nauczycielka języka angielskiego, p. Jolanta Batok – nauczycielka języka polskiego, p. Małgorzata Rudnicka – nauczycielka muzyki, p. Bożena Prachnio – nauczycielka plastyki, p. Andrzej Wojtowicz – nauczyciel techniki, p. Emil Kożuchowski i p. Ireneusz Dyć – nauczyciele wychowania fizycznego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content