Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PG1

W dniu 10.09.2016 nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły – p. Ireneusz Dyć i p. Paweł Kuligowski  po raz piąty zorganizowali w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PG1.
W turnieju uczestniczyło 8 drużyn, złożonych z uczniów poszczególnych klas, podzielonych na 2 grupy. Mecze  trwały po 8 minut,  gdzie w grupach drużyny grały systemem „każdy z każdym”.  Po niezwykle emocjonujących pojedynkach udało się wyłonić zwycięzców grup oraz drużyny na dalszych miejscach. Grupę A wygrała klasa 3C przed klasą 2c. Grupę B zwyciężyli uczniowie z klasy 3A, przed klasa 3E. Dzięki przejrzystemu i sprawiedliwemu regulaminowi wszystkie 4 drużyny z grupy A i B miały jeszcze szansę na zwycięstwo w całym turnieju.
W pierwszym półfinale klasa 3C uporała się z klasa 3E. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla klasy „sportowej” , jednak wynik meczu nie do końca odzwierciedlał sytuacje w tym spotkaniu. Dopiero pod koniec meczu klasa 3C przypieczętowała zwycięstwo strzeleniem 3 bramek.
W drugim półfinale było chyba nawet więcej emocji niż w pierwszym starciu półfinałowym. Klasa 2C i 3A stworzyły bardzo zacięte widowisko, gdzie o wyniku decydowały niewielkie szczegóły nie do zauważenia dla kibica w „kapciach”. Pomimo iż mecz zakończył się zwycięstwem klasy 2C 3:0, to jednak klasa 3A również zasługuje na duże słowa uznania.
Mecz o 3 miejsce był typowym pojedynkiem o „wszystko”, żadna z drużyn nie chciała się za bardzo odsłonić, dzięki temu oglądaliśmy dużo doskonałej gry defensywnej oraz grę z kontrataku. Żadnej z drużyn w regulaminowym czasie nie udało się strzelić bramki, przez co rozegrany musiał być konkurs rzutów karnych. W konkursie tym więcej opanowania wykazała klasa 3A wygrywając w nim 9:8.
Mecz o pierwsze miejsce podobnie jak mecz grupowy odważniej zaczęli uczniowie z klasy 3C, jednak nie od razu przyniosło to zdobycie wymarzonej bramki. Dzięki zaangażowaniu i dużej odpowiedzialności w grze klasa 2C broniła się bardzo rozważnie a i atakowała bardzo groźnie. W końcówce spotkania finałowego jedno nietuzinkowe zagranie uczniów klasy 3C dało im prowadzenie w meczu, którego dzięki dużemu doświadczeniu nie oddali już do końca spotkania.
Klasa 3C wystąpiła w następującym składzie: Kamil Ciok, Piotr Czarnocki, Adrian Potera, Kuba Marchel, Rafał Skóra, Kamil Kryszczuk, Filip Karpowicz, Michał Rytel.

Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom
i zapraszamy do udziału w następnych turniejach.

Skip to content