V Rajd Rowerowy za nami …

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach oraz Miasto Siedlce było organizatorem V Rajdu rowerowego turystyczno – integracyjnego, który w tym roku odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu. Tematem przewodnim imprezy była  ochrona przyrody i krajobrazu. W rajdzie, który miał miejsce w ostatni piątek, tj.  23 września wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu miasta Siedlce. Uczestnicy przejechali rowerami trasę z Siedlec przez Chodów, Niwiski i Ziomaki do leśniczówki Koła Łowieckiego „Podlasie” w Balach. Tutaj, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Siedlcach, uczniowie mogli wysłuchać prelekcji leśniczego, pana Stanisława Kawy, o zwierzętach zamieszkałych w polskich lasach oraz zwiedzić obiekt strzelnicy myśliwskiej. Następnie wszyscy z chęcią zjedli ciepły posiłek. Na zakończenie rajdu uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor Magdaleny Olszewskiej – Silnej pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. Dziękujemy za pomoc, wsparcie i zaangażowanie: Miastu Siedlce, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Siedlcach, Kołu Łowieckiemu Podlasie, Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach, Nadleśnictwu Siedlce oraz wszystkim dyrektorom, nauczycielom i młodzieży uczestniczącej w rajdzie.

Skip to content