Europejski Dzień Języków 2016

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
W ramach obchodów, do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki języków. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami.
Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia.
Nasza szkoła również włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków.
Przedstawiciele uczniów wszystkich klas brali udział w konkursach językowych, w których mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi oraz wiadomościami na temat krajów europejskich. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach językowych przygotowanych przez nauczycieli języków obcych. Uczestnicy brali udział w quizie kulturoznawczym, odgadywali znane osoby z krajów europejskich, flagi, zabytki. Obejrzeli dwie scenki, w hotelu w j. angielskim i w sklepie w j. niemieckim, dopasowywali przysłowia w różnych językach, czytali łamańce językowe oraz odgadywali tańce z całego świata, które zaprezentował zespół cheerleaderek.
W kategorii klas pierwszych I miejsce ex aequo zajęły klasy 1D i 1E, II miejsce – klasa 1A, III miejsce – klasa 1B. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła klasa 2B, II miejsce – klasa 2D, III miejsce – klasa 2F. W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła klasa 3A, II miejsce – klasa 3d, III miejsce – klasa 3B.
W Szkolnym Konkursie Piosenki w języku obcym występujący zaprezentowali utwory muzyczne w języku angielskim i niemieckim. Niektórzy występujący zagrali również na instrumentach.
I miejsce zajęła Martyna Izdebska z kl. 2A, II miejsce – Gabriela Wnorowska z kl. 1A, III miejsce ex aequo – Justyna Bujalska z kl. 3A oraz Piotr Lipiński z kl. 3F i Jakub Uziębło z kl. 3B. Wszyscy wykonywali piosenki w j. angielskim. Jury przyznało również dwa wyróżnienia – dla Angeliki Kozioł z kl. 2B za wykonanie piosenki w j. niemieckim oraz dla Aleksandry Lipińskiej z kl. 3E i Jakuba Uziębło z kl. 3B, którzy wykonali piosenkę w j. angielskim.
Wielu uczniów wykonało również ciekawe plakaty promujące Europejski Dzień Języków pod hasłem Warto uczyć się języków. W tej kategorii I miejsce zajęła Aleksandra Szewczyk z kl. 3F, II miejsce – Kamila Pastor, Karolina Olszewska i Julita Sosnowska z kl. 3E, III miejsce – Nikola Narojek i Szymon Kowalczyk z kl. 2B, wyróżniony został plakat uczennic z klasy 1C – Klaudii Rombel i Emilii Adamowicz.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków, a w szczególności występującym, a byli to Alicja Aniołek, Martyna Izdebska, Klaudia Malesa, Kamila Stępniak – klasa 2A, Julia Chibowska, Ola Lipińska, Karolina Olszewska, Kamila Pastor, Dominika Składanowska, Magda Smuniewska, Filip Smyk, Julita Sosnowska, Julia Wasiluk, Ola Wysokińska – klasa 3e, zespołowi cheerleaderek, prowadzącym naszą uroczystość – Natalia Gajewska, Nikola Narojek, Mariola Nowak – klasa 2B oraz uczniom czuwającym nad sprzętem – Michał Józefiuk, Piotr Lipiński, Mateusz Pilich – klasa 3F.
Dziękujemy również pani dyrektor Magdalenie Olszewskiej – Silnej oraz przedstawicielkom Samorządu Uczniowskiego – Julii Wasiluk i Aleksandrze Wysokińskiej za udział w pracach jury podczas Konkursu Piosenki, wszystkim śpiewającym oraz przedstawicielom klas biorącym udział w konkursach językowych.

Dziękujemy jeszcze raz i zapraszamy za rok.
Nauczyciele języków obcych

Skip to content