Wyjazd do Serpelic

29-30 września uczniowie klasy 3a, 3b i 3f odpoczywali na biwaku w Serpelicach,  w malowniczo położonej miejscowości nad Bugiem,  u podnóża lesistego, pociętego wąwozami zbocza doliny tej rzeki. W drodze do ośrodka „Urocza” młodzież odwiedziła Świętą Górę Grabarkę, prawosławne sanktuarium znane z wielu uzdrowień. Miejsce to zasłynęło z cudownego ocalenia od zarazy w 1710r. Tradycją przybywających tam pątników jest pozostawianie na wzgórzu, wokół stojącej tam cerkwi, krzyży wotywnych. Prawdopodobna liczba ustawionych tam krzyży wynosi obecnie ponad 10 tysięcy. Święta Góra Grabarka słynie także z uzdrawiającej wody, której źródło bije u stóp góry.
Serpelice przywitały nas wspaniałą pogodą, dzięki której mogliśmy podziwiać uroki rzeki Bug i okolicznych lasów, cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami przy ognisku. Spacer po okolicy pozwolił nam poznać miejsca, z których słynie ta niewielka miejscowość, Kalwarię Podlaską ze stacjami drogi krzyżowej oraz kościół i klasztor kapucynów

Skip to content