Czytaliśmy ,,Ziemię obiecaną” Władysława Reymonta

W 2016 r. mija 91. rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta. Dla upamiętnienia tej rocznicy przez dwa dni: od 30 września br. od godz.10:00 do 1 października do godz.17:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbyło się spotkanie pod nazwą: Wszyscy czytamy „Ziemię obiecaną”.
Czytali dziennikarze, sportowcy, nauczyciele, samorządowcy, uczniowie, pracownicy fizyczni i umysłowi – wszyscy dla których ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta. Ostatnie rozdziały powieści noblisty przeczytali aktorzy – Hanna Śleszyńska i  Daniel Olbrychski. Zwieńczeniem tej imprezy było spotkanie z aktorami i wspólne oglądanie filmu Andrzeja Wajdy ,, Ziemia obiecana”.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w takim projekcie. W ubiegłym roku, też w Reymontówce, czytaliśmy fragmenty ,,Chłopów” W. Reymonta. W czerwcu br., przy fontannie,  czytaliśmy ,,Krzyżaków” H. Sienkiewicza. W tegorocznej imprezie Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowały trzy uczennice: Mariola Nowak z klasy 2b, Julia Wasiluk i Aleksandra  Wysokińska z klasy 3e oraz nauczycielka języka polskiego p. Małgorzata Jaroszczyk.

Organizatorami wydarzenia byli:
Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlcach
Powiat Siedlecki
Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach
przy współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”
Projekt współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Skip to content