XVI Dzień Papieski – „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

16-dp9 października 2016 roku w całej Polsce jest obchodzony XVI  Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu       św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie.
Święty Jan Paweł II wiązał wezwanie do miłosierdzia z wezwaniem do budowania „cywilizacji miłości” w duchu jednej z jej zasad, wskazujących na prymat miłosierdzia nad sprawiedliwością. W Krakowie na Błoniach w 2002 roku zaznaczał, że nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem nowej cywilizacji – cywilizacji miłości.
Jest nam dany szczególny czas, bo ciągle trwa ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Któż z nas nie potrzebuje miłosierdzia? Włączmy się w obchody tegorocznego Dnia Papieskiego. Bądźmy świadkami miłosierdzia w naszych rodzinach, w szkole, wszędzie tam, gdzie Bóg nas posyła.
Zachęcamy zarówno uczniów naszego gimnazjum, jak i nauczycieli, pracowników szkoły do dzieł miłosierdzia wobec siebie nawzajem, a krótki wpis o dokonanym uczynku prosimy wrzucać do skarbonki miłosierdzia naszego gimnazjum w sali katechetycznej.
W naszej szkole tradycyjnie jak co roku w poniedziałek 17 października odbędą się  Papieskie kremówki. Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w kiermaszu ciast, ciasteczek i wszelkich słodkości. Zebrane środki wesprą stypendia edukacyjne przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Skip to content