Piłkarskie zmagania

Międzyszkolne rozgrywki piłki nożnej dziewcząt odbyły się 11.10.2016r na obiektach sportowych Publicznego Gimnazjum nr 5. Do rozgrywek zgłosiły się PG3, PG1, Katolickie Gimnazjum oraz gospodarz czyli PG5. Popularny „Katolik” do turnieju nie przystąpił przez co zawody zostały rozegrane miedzy trzema gimnazjami.
W wyniku niekorzystnego losowania nasza drużyna musiała rozegrać dwa mecze z rzędu, od razu trafiając na faworyta rozgrywek Gimnazjum Nr 5. Nasze zawodniczki pokazały charakter i walczyły do samego końca o korzystny rezultat. Niestety jedna przypadkowa akcja zakończyła się utratą bramki, zniweczyło to wysiłek naszych dziewcząt i  przełożyło się to na przegranie meczu 1:0. Pomimo niekorzystnego wyniku, zespół uwierzył w swoje umiejętności, było to widać od początku drugiego spotkania. Dominowaliśmy, mieliśmy ogrom okazji do zdobycia bramki, jednak do przerwy tylko raz udało nam się strzelić bramkę. W drugiej połowie spotkania dalej byliśmy zespołem który prowadził grę, jednak i przeciwnik miał swoje okazje. Jedną z nich zamienił na bramkę, co niestety skutkowało tym, iż mecz zakończył się wynikiem remisowym.
Wynik ten dawał nam szanse na bezpośredni awans do wąskiego finału, jednak musieliśmy liczyć na dwubramkowe zwycięstwo PG 5 które swój ostatni mecz grało z PG3. Mecz ten zakończył się wynikiem 1:0 dla PG5. Tym samym gospodarz turnieju zajął pierwsze miejsce w grupie z dwoma zwycięstwami.         Do rozstrzygnięcia która drużyna zajmie 2 miejsce w grupie a tym samym awansuje do finału miejskiego miały zdecydować rzuty karne. Niestety w tym elemencie gry, często decyduje loteria, a że nam w tym dniu szczęście nie sprzyjało to rzuty karne lepiej egzekwował przeciwnik i to PG3 mogło cieszyć się z awansu do kolejnych rozgrywek.
PG1 – PG5  0:1
PG1 – PG3  1:1  k1:3
PG5 – PG3  1:0
Szkołę reprezentowały: Lipińska Wiktoria, Podlipniak Paulina, Duszyńska Anna, Sztanjert Julia, Izdebska Julia, Umięcka Małgorzata, Murawska Aleksandra.
Nasze zawodniczki rozegrały bardzo dobry turniej, zaangażowaniem, wiarą w sukces i pracą na boisku, pokazały że warto dalej rozwijać umiejętności piłkarskie. Wciąż należy inwestować w ten zespół, gdyż dalsza praca budzi sporą nadzieje na osiągnięcie sukcesu w kolejnych zawodach.

Skip to content