Papieskie kremówki 2016

W dniu 17 października 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Wdzięczni Bogu za każdy rok pontyfikatu św. Jana Pawła II włączyliśmy się w naszym gimnazjum w budowę „żywego pomnika” Ojcu Świętemu. W 38 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową zorganizowaliśmy kiermasz domowych wypieków pod hasłem „Papieskie kremówki”. W ten sposób wsparliśmy kolejny raz fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która opiekuje się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z ubogich rodzin z małych miejscowości.
Młodzież przy pomocy rodziców przygotowała tak bogatą ofertę ciast, że mogłaby przebić możliwości niejednej cukierni. Na łakomczuchów czekały rozpływające się w ustach serniki, sezonowe szarlotki, czekoladowe murzynki, wszelkiego rodzaju kremowe przekładańce i ogromna oferta przeróżnych ciastek, babeczek, rogalików i muffinek. Trudno wszystko spamiętać, ponieważ w tym roku 16 klas naszego gimnazjum przygotowało coś pysznego. Klasy które okazały się najbardziej przedsiębiorcze w sprzedaży to:
Ib-129 złotych
IIb- 110 złotych i 50 groszy
IIIa- 106 złotych
Liczy się jednak każda złotówka ofiarowana na dobroczynny cel.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Tym, którzy ofiarowali pyszności, i tym, którzy w tym dniu sprawili sobie i swoim bliskim ucztę smakową – kupili często nie jeden kawałek pysznego ciasta.
W tym roku  zasililiśmy konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotą 1038 złotych 30 groszy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i już zapraszamy na kontynuację akcji w przyszłym roku. Ogromne podziękowania składamy p. Monice Walęckiej za wspaniałą relację fotograficzną oraz wolontariuszom z klasy IIIb, IIIa i IIa za pomoc organizacyjną.

Agnieszka Karpińska, Bogumiła Panufnik, Marina Winogradowa

Skip to content