Tenis Stołowy – Grand Prix

8 listopada 2016 roku w sali gimnastycznej naszego gimnazjum, odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów w tenisa stołowego.
Wobec tego, że na turniej zgłosiła się dużą ilość zawodników oraz mając ograniczoną ilość czasu,  zastosowaliśmy system „rosyjski”. Istotą tego systemu jest to, iż pomimo pierwszej porażki, zawodnik nie odpada z rozgrywek i w dalszym ciągu ma szansę zajęcia wysokiego miejsca.
Do turnieju przystąpiło 17 uczestników w tym 2 dziewczyny. Zaraz po rozlosowaniu turniejowych par zaczęły się pełne emocji pojedynki, w których nie zabrakło zaskakujących wyników. Po pierwszej rundzie, w której pierwsza porażka nie oznaczała wykluczenia
z turnieju, można było zauważyć, iż zwycięstwo w turnieju będzie wymagało dużych umiejętności jak i odrobiny szczęścia.
W meczu o trzecie miejsce Adrian Czapski pokonał Szymona Zienkiewicza. Turniej wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Bartłomiej Bareja, który pokonał Sebastiana Szlaskiego.
Klasyfikacja generalna:
1. Bareja Bartłomiej    10 pkt.
2. Szlaski Sebastian    8 pkt.
3. Czapski Adrian    6 pkt.
4. Uziębło Jakub    5 pkt.
4. Składanowska Dominika    5 pkt.
6.Zienkiewicz Szymon    2 pkt.
7. Skorupka Julian    2 pkt.
7. Nazarczuk Dawid        2 pkt.
7. Wodzyński Igor        2 pkt.
7. Targońska Julia        2 pkt.
8. Podfigórny Dawid    1 pkt.
8. Skup Maciek        1 pkt.
8. Wełdycz Tomasz        1 pkt.
8. Lis Rafał        1 pkt.
8. Izdebski Sebastian    1 pkt.
8. Chibowski Kamil        1 pkt.
8. Szomko Filip        1 pkt.
Dziękujemy za udział w turnieju wszystkim zawodnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy serdecznie na kolejna odsłonę turnieju która odbędzie się już 29 listopada o godzinie 15.00 na sali naszego gimnazjum.

Skip to content