Narodowe Święto Niepodległości

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze!”

Takimi słowami wyrażali radość Polacy 11 listopada 1918 roku. Ta rocznica to powód do radości i dziś. Młodzież Publicznego Gimnazjum nr 1upamiętniła ją uroczystą akademią. Prezentowane pieśni i utwory poetyckie wprowadziły wszystkich w  nastrój powagi, ale również dumy i radości z dokonań naszych przodków. Pani dyrektor Magdalena Olszewska Silna w przemówieniu skierowanym do zebranych osób podkreśliła, że patriotyzm i miłość do ojczyzny to lepsza przyszłość Polski i Polaków.
Uroczystość zaprezentowali uczniowie z klas drugich i trzecich, a przygotowały ją p. E. Chachaj (chór), p. U. Sawicka, p. E. Wysocka.

Skip to content